Vishay Dale CMF55100R00FHRE70
Part No.:
CMF55100R00FHRE70
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF55100R00FHRE70.pdf
Description:
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Datasheet:
1. How to order CMF55100R00FHRE70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF55100R00FHRE70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF55100R00FHRE70?
Image CMF55100R00FHRE70
Part Number CMF55100R00FHRE70
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)