Vishay Dale CMF20620K00JNR680
Part No.:
CMF20620K00JNR680
Datasheet:
Chuangxin CloudCMF20620K00JNR680.pdf
Description:
RES 620K OHM 1W 5% AXIAL
Resistance:
620 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Datasheet:
1. How to order CMF20620K00JNR680 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CMF20620K00JNR680 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF20620K00JNR680?
Image CMF20620K00JNR680
Part Number CMF20620K00JNR680
Product Status Active
Resistance 620 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)