Wakefield-Vette 907-33-1-12-2-B-0
Part No.:
907-33-1-12-2-B-0
Manufacturer:
Wakefield-Vette
Category:
Heat Sinks
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud907-33-1-12-2-B-0.pdf
Description:
HEAT SINK ELLIP FIN 33X33MM CLIP
Manufacturer:
Wakefield-Vette
Series:
907
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Top Mount
Package Cooled:
BGA
Attachment Method:
Push Pin
Shape:
Square, Pin Fins
Length:
1.299" (33.00mm)
Width:
1.299" (32.99mm)
Diameter:
Fin Height:
0.457" (11.60mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
3.23°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural:
11.60°C/W
Material:
Aluminum
Material Finish:
Black Anodized
Datasheet:
1. How to order 907-33-1-12-2-B-0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 907-33-1-12-2-B-0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 907-33-1-12-2-B-0?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 907-33-1-12-2-B-0 907-33-1-15-2-B-0 907-33-1-18-2-B-0 907-33-1-21-2-B-0 907-33-1-23-2-B-0
Manufacturer Wakefield-Vette Wakefield-Vette Wakefield-Vette Wakefield-Vette Wakefield-Vette
Series 907 907 907 907 907
Packaging Box Box Box Box Box
Product Status Active Active Active Active Active
Type Top Mount Top Mount Top Mount Top Mount Top Mount
Package Cooled BGA BGA BGA BGA BGA
Attachment Method Push Pin Push Pin Push Pin Push Pin Push Pin
Shape Square, Pin Fins Square, Pin Fins Square, Pin Fins Square, Pin Fins Square, Pin Fins
Length 1.299" (33.00mm) 1.299" (33.00mm) 1.299" (33.00mm) 1.299" (33.00mm) 1.299" (33.00mm)
Width 1.299" (32.99mm) 1.299" (32.99mm) 1.299" (32.99mm) 1.299" (32.99mm) 1.299" (32.99mm)
Diameter - - - - -
Fin Height 0.457" (11.60mm) 0.457" (11.60mm) 0.457" (11.60mm) 0.457" (11.60mm) 0.457" (11.60mm)
Thermal Resistance @ Natural 11.60°C/W 11.60°C/W 11.60°C/W 11.60°C/W 11.60°C/W