C&K 8121SD3V4GE
Part No.:
8121SD3V4GE
Manufacturer:
C&K
Category:
Pushbutton Switches
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud8121SD3V4GE.pdf
Description:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V
Manufacturer:
C&K
Series:
8020
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Mounting Type:
Through Hole
Type:
Standard
Circuit:
SPDT
Switch Function:
On-Mom
Current Rating (Amps):
1A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
120 V
Voltage Rating - DC:
28 V
Actuator Type:
Round, Plunger
Actuator Marking:
No Marking
Color - Actuator/Cap:
White
Illumination Type, Color:
Illumination Voltage (Nominal):
Termination Style:
PC Pin
Ingress Protection:
Features:
Tactile Feedback
Panel Cutout Dimensions:
Operating Temperature:
-30°C ~ 75°C
Datasheet:
Chuangxin Cloud8121SD3V4GE.pdf
1. How to order 8121SD3V4GE on Chuangxin Cloud?
3. Are the 8121SD3V4GE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 8121SD3V4GE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 8121SD3V4GE.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 8121SD3V4GE
Part Number 8121SD3V4GE
Manufacturer C&K
Series 8020
Packaging Tray
Product Status Active
Mounting Type Through Hole
Type Standard
Circuit SPDT
Switch Function On-Mom
Current Rating (Amps) 1A (AC/DC)
Voltage Rating - AC 120 V
Voltage Rating - DC 28 V
Actuator Type Round, Plunger
Actuator Marking No Marking
Color - Actuator/Cap White
Illumination Type, Color -
Termination Style PC Pin
Ingress Protection -
Features Tactile Feedback
Panel Cutout Dimensions -
Operating Temperature -30°C ~ 75°C