CTS Resistor Products 767143100GPTR13
Part No.:
767143100GPTR13
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Datasheet:
Chuangxin Cloud767143100GPTR13.pdf
Description:
RES ARRAY 7 RES 10 OHM 14SOIC
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
767
Package/Case:
14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
10
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
7
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
14
Power Per Element:
200mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max):
0.093" (2.36mm)
Datasheet:
1. How to order 767143100GPTR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 767143100GPTR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 767143100GPTR13?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 767143100GPTR13
Part Number 767143100GPTR13
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 767
Package/Case 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 10
Tolerance ±2%
Number of Resistors 7
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 14
Power Per Element 200mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max) 0.093" (2.36mm)