CTS Resistor Products 752083473GPTR7
Part No.:
752083473GPTR7
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
8-SRT
Datasheet:
Chuangxin Cloud752083473GPTR7.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 8SRT
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
752
Package/Case:
8-SRT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
47k
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
160mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)
Datasheet:
1. How to order 752083473GPTR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 752083473GPTR7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 752083473GPTR7?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 752083473GPTR7
Part Number 752083473GPTR7
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 752
Package/Case 8-SRT
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 47k
Tolerance ±2%
Number of Resistors 4
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 8
Power Per Element 160mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)