CTS Resistor Products 752083104GPTR7
Part No.:
752083104GPTR7
Datasheet:
Chuangxin Cloud752083104GPTR7.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8SRT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
100k
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
4
Power Per Element:
160mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)
Datasheet:
1. How to order 752083104GPTR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 752083104GPTR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 752083104GPTR7?
Image 752083104GPTR7
Part Number 752083104GPTR7
Manufacturer CTS Resistor Products
Series 752
Package/Case 8-SRT
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 100k
Tolerance ±2%
Number of Resistors 4
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 8
Power Per Element 160mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)