CTS Resistor Products 752081103GP
Part No.:
752081103GP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
8-SRT
Datasheet:
Chuangxin Cloud752081103GP.pdf
Description:
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 8SRT
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
752
Package/Case:
8-SRT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
10k
Tolerance:
±2%
Number of Resistors:
7
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
80mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.53mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud752081103GP.pdf
1. How to order 752081103GP on Chuangxin Cloud?
3. Are the 752081103GP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 752081103GP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 752081103GP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 752081103GPTR13 752081103GPTR7 752081103GP
Part Number 752081103GPTR13 752081103GPTR7 752081103GP
Manufacturer CTS Resistor Products CTS Resistor Products CTS Resistor Products
Series 752 752 752
Package/Case 8-SRT 8-SRT 8-SRT
Packaging Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active
Circuit Type Bussed Bussed Bussed
Resistance (Ohms) 10k 10k 10k
Tolerance ±2% ±2% ±2%
Number of Resistors 7 7 7
Resistor Matching Ratio - - -
Resistor-Ratio-Drift - - -
Number of Pins 8 8 8
Power Per Element 80mW 80mW 80mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Grade - - -
Qualification - - -
Applications - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - - -
Size / Dimension 0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm) 0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm) 0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm) 0.100" (2.53mm) 0.100" (2.53mm)