CTS-Frequency Controls 656L30005C3T
Part No.:
656L30005C3T
Datasheet:
Chuangxin Cloud656L30005C3T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 300.0000MHZ LVDS SMD
Frequency:
300 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.073" (1.85mm)
Datasheet:
1. How to order 656L30005C3T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 656L30005C3T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 656L30005C3T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 656L30005C3T.
Image 656L30005C3T
Part Number 656L30005C3T
Type XO (Standard)
Frequency 300 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 65mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)