CTS-Frequency Controls 656E30005C2T
Part No.:
656E30005C2T
Datasheet:
Chuangxin Cloud656E30005C2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 300.0000MHZ LVPECL
Frequency:
300 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.073" (1.85mm)
Datasheet:
1. How to order 656E30005C2T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 656E30005C2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 656E30005C2T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 656E30005C2T.
Image 656E30005C2T
Part Number 656E30005C2T
Type XO (Standard)
Frequency 300 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)