CTS-Frequency Controls 655L15625C2T
Part No.:
655L15625C2T
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin Cloud655L15625C2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
655
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Frequency:
156.25 MHz
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
66mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
Datasheet:
1. How to order 655L15625C2T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 655L15625C2T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 655L15625C2T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 655L15625C2T.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 655L15625C2T
Part Number 655L15625C2T
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 655
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 156.25 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 66mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)