CTS-Frequency Controls 645H5003G3T
Part No.:
645H5003G3T
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin Cloud645H5003G3T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCSL SMD
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
645H
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Frequency:
50 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCSL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
60mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud645H5003G3T.pdf
1. How to order 645H5003G3T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 645H5003G3T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 645H5003G3T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 645H5003G3T.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 645H5003G3T
Part Number 645H5003G3T
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 645H
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 50 MHz
Function Enable/Disable
Output HCSL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 60mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)