CTS-Frequency Controls 638L15552I3T
Part No.:
638L15552I3T
Datasheet:
Chuangxin Cloud638L15552I3T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVDS SMD
Product Status:
Obsolete
Frequency:
155.52 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
66mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Datasheet:
1. How to order 638L15552I3T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 638L15552I3T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 638L15552I3T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 638L15552I3T.
Image 638L15552I3T
Part Number 638L15552I3T
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 155.52 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±100ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 66mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)