CTS-Frequency Controls 638E15552I2T
Part No.:
638E15552I2T
Datasheet:
Chuangxin Cloud638E15552I2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
Product Status:
Obsolete
Frequency:
155.52 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Datasheet:
1. How to order 638E15552I2T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 638E15552I2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 638E15552I2T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 638E15552I2T.
Image 638E15552I2T
Part Number 638E15552I2T
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 155.52 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±100ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)