CTS-Frequency Controls 634M25004C2T
Part No.:
634M25004C2T
Datasheet:
Chuangxin Cloud634M25004C2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 250.0000MHZ HCMOS
Frequency:
250 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)
Datasheet:
1. How to order 634M25004C2T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 634M25004C2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 634M25004C2T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 634M25004C2T.
Image 634M25004C2T
Part Number 634M25004C2T
Type XO (Standard)
Frequency 250 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±30ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 65mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)