CTS-Frequency Controls 634M13203I2T
Part No.:
634M13203I2T
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin Cloud634M13203I2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 132.0000MHZ HCMOS
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
634C
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
132 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)
Datasheet:
1. How to order 634M13203I2T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 634M13203I2T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 634M13203I2T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 634M13203I2T.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 634M13203I2T
Part Number 634M13203I2T
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 634C
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 132 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 65mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)