CTS-Frequency Controls 634E2503C3T
Part No.:
634E2503C3T
Datasheet:
Chuangxin Cloud634E2503C3T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVPECL
Series:
634P/L
Frequency:
25 MHz
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud634E2503C3T.pdf
1. How to order 634E2503C3T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 634E2503C3T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 634E2503C3T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 634E2503C3T.
Image 634E2503C3T
Part Number 634E2503C3T
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 634P/L
Type XO (Standard)
Frequency 25 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)