CTS-Frequency Controls 634C6255C3T
Part No.:
634C6255C3T
Datasheet:
Chuangxin Cloud634C6255C3T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 62.5000MHZ HCMOS SMD
Frequency:
62.5 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)
Datasheet:
Chuangxin Cloud634C6255C3T.pdf
1. How to order 634C6255C3T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 634C6255C3T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 634C6255C3T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 634C6255C3T.
Image 634C6255C3T
Part Number 634C6255C3T
Type XO (Standard)
Frequency 62.5 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 65mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)