CTS-Frequency Controls 626P16605C2T
Part No.:
626P16605C2T
Datasheet:
Chuangxin Cloud626P16605C2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 166.0000MHZ LVPECL
Frequency:
166 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
70mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)
Datasheet:
1. How to order 626P16605C2T on Chuangxin Cloud?
3. Are the 626P16605C2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 626P16605C2T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 626P16605C2T.
Image 626P16605C2T
Part Number 626P16605C2T
Type XO (Standard)
Frequency 166 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 70mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)