Taiwan Semiconductor Corporation 5KSMC20AH
Part No.:
5KSMC20AH
Datasheet:
Chuangxin Cloud5KSMC20AH.pdf
Description:
5000W, 23.4V, 5%, UNIDIRECTIONAL
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
154.3A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud5KSMC20AH.pdf
1. How to order 5KSMC20AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the 5KSMC20AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KSMC20AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KSMC20AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as 5KSMC20AH pin diagram, 5KSMC20AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 5KSMC20AH
Part Number 5KSMC20AH
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 154.3A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)