Taiwan Semiconductor Corporation 5KSMC18AH
Part No.:
5KSMC18AH
Datasheet:
Chuangxin Cloud5KSMC18AH.pdf
Description:
5000W, 21.1V, 5%, UNIDIRECTIONAL
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
171.2A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud5KSMC18AH.pdf
1. How to order 5KSMC18AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the 5KSMC18AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KSMC18AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KSMC18AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as 5KSMC18AH pin diagram, 5KSMC18AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 5KSMC18AH
Part Number 5KSMC18AH
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 171.2A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)