Taiwan Semiconductor Corporation 5KSMC16AH
Part No.:
5KSMC16AH
Datasheet:
Chuangxin Cloud5KSMC16AH.pdf
Description:
5000W, 18.7V, 5%, UNIDIRECTIONAL
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
192.3A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud5KSMC16AH.pdf
1. How to order 5KSMC16AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the 5KSMC16AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KSMC16AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KSMC16AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as 5KSMC16AH pin diagram, 5KSMC16AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 5KSMC16AH
Part Number 5KSMC16AH
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 192.3A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)