Taiwan Semiconductor Corporation 5KSMC15AH
Part No.:
5KSMC15AH
Datasheet:
Chuangxin Cloud5KSMC15AH.pdf
Description:
5000W, 17.6V, 5%, UNIDIRECTIONAL
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
204.9A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud5KSMC15AH.pdf
1. How to order 5KSMC15AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the 5KSMC15AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KSMC15AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KSMC15AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as 5KSMC15AH pin diagram, 5KSMC15AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 5KSMC15AH
Part Number 5KSMC15AH
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 204.9A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)