Taiwan Semiconductor Corporation 5KSMC13AH
Part No.:
5KSMC13AH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Chuangxin Cloud5KSMC13AH.pdf
Description:
5000W, 15V, 5%, UNIDIRECTIONAL,
Manufacturer:
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
14.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
232.6A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud5KSMC13AH.pdf
1. How to order 5KSMC13AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the 5KSMC13AH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KSMC13AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KSMC13AH.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 5KSMC13AH pin diagram, 5KSMC13AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 5KSMC13AH
Part Number 5KSMC13AH
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 14.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 232.6A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)