Micro Commercial Co 5KP8.5CA-TP
Part No.:
5KP8.5CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
R-6, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud5KP8.5CA-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
R-6, Axial
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
347A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
R-6
Datasheet:
Chuangxin Cloud5KP8.5CA-TP.pdf
1. How to order 5KP8.5CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the 5KP8.5CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KP8.5CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KP8.5CA-TP.
Image 5KP8.0A-TP 5KP85CA-TP 5KP8.5A-TP 5KP8.0CA-TP 5KP8.5CA-TP
Part Number 5KP8.0A-TP 5KP85CA-TP 5KP8.5A-TP 5KP8.0CA-TP 5KP8.5CA-TP
Package/Case R-6, Axial R-6, Axial R-6, Axial R-6, Axial R-6, Axial
Series - - - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 347A 347A 347A 347A 347A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)