YAGEO 5KP85CA-AT/TR13
Part No.:
5KP85CA-AT/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin Cloud5KP85CA-AT/TR13.pdf
Description:
TVS P600 85V 137V AUTO
Manufacturer:
YAGEO
Series:
5KP-AT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
37.2A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
P600
Datasheet:
1. How to order 5KP85CA-AT/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 5KP85CA-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KP85CA-AT/TR13?
Image 5KP85CA/TR13 5KP85CA/B 5KP85CA-AT/TR13 5KP85CA-AT/B
Part Number 5KP85CA/TR13 5KP85CA/B 5KP85CA-AT/TR13 5KP85CA-AT/B
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial
Series 5KP-AT 5KP-AT 5KP-AT 5KP-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V 85V 85V 85V
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V 94.4V 94.4V 94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V 137V 137V 137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 37.2A 37.2A 37.2A 37.2A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)