Skyworks Solutions Inc. 595CH44M7360DG
Part No.:
595CH44M7360DG
Datasheet:
Chuangxin Cloud595CH44M7360DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 44.7360MHZ CMOS
Frequency:
44.736 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±15ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 595CH44M7360DG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 595CH44M7360DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595CH44M7360DG?
Image 595CH44M7360DGR 595CH44M7360DG
Part Number 595CH44M7360DGR 595CH44M7360DG
Type VCXO VCXO
Frequency 44.736 MHz 44.736 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±15ppm ±15ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 100mA 100mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)