Skyworks Solutions Inc. 595CH43M1000DG
Part No.:
595CH43M1000DG
Datasheet:
Chuangxin Cloud595CH43M1000DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 43.1000MHZ CMOS
Frequency:
43.1 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±15ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 595CH43M1000DG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 595CH43M1000DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595CH43M1000DG?
Image 595CH43M1000DGR 595CH43M1000DG
Part Number 595CH43M1000DGR 595CH43M1000DG
Type VCXO VCXO
Frequency 43.1 MHz 43.1 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±15ppm ±15ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 100mA 100mA
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)