Skyworks Solutions Inc. 595CB70M6560DG
Part No.:
595CB70M6560DG
Datasheet:
Chuangxin Cloud595CB70M6560DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ CMOS
Frequency:
70.656 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±160ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 595CB70M6560DG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 595CB70M6560DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595CB70M6560DG?
Image 595CB70M6560DGR 595CB70M6560DG
Part Number 595CB70M6560DGR 595CB70M6560DG
Type VCXO VCXO
Frequency 70.656 MHz 70.656 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±160ppm ±160ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 100mA 100mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)