Skyworks Solutions Inc. 595CB12M2880DG
Part No.:
595CB12M2880DG
Datasheet:
Chuangxin Cloud595CB12M2880DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 12.2880MHZ CMOS
Frequency:
12.288 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±160ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 595CB12M2880DG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 595CB12M2880DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595CB12M2880DG?
Image 595CB12M2880DGR 595CB12M2880DG
Part Number 595CB12M2880DGR 595CB12M2880DG
Type VCXO VCXO
Frequency 12.288 MHz 12.288 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±160ppm ±160ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 100mA 100mA
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)