Skyworks Solutions Inc. 595AG74M2500DG
Part No.:
595AG74M2500DG
Datasheet:
Chuangxin Cloud595AG74M2500DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL
Frequency:
74.25 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±35ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
135mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 595AG74M2500DG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 595AG74M2500DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 595AG74M2500DG?
Image 595AG74M2500DGR 595AG74M2500DG
Part Number 595AG74M2500DGR 595AG74M2500DG
Type VCXO VCXO
Frequency 74.25 MHz 74.25 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±50ppm ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) ±35ppm ±35ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 135mA 135mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)