Vishay Sprague 592D337X06R3V2T035
Part No.:
592D337X06R3V2T035
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
3017 (7644 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 3017
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, 592D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
V
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 592D337X06R3V2T035 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 592D337X06R3V2T035 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 592D337X06R3V2T035?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 592D337X06R3V2T035
Part Number 592D337X06R3V2T035
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, 592D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)