Vishay Sprague 591D226X0016C2T15H
Part No.:
591D226X0016C2T15H
Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V 2812
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
240mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Qualification:
1. How to order 591D226X0016C2T15H on Chuangxin Cloud?
3. Are the 591D226X0016C2T15H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591D226X0016C2T15H?
Image 591D226X0016C2T15H
Part Number 591D226X0016C2T15H
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 240mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)