Skyworks Solutions Inc. 590NB311M040DGR
Part No.:
590NB311M040DGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud590NB311M040DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 311.0400MHZ LVDS SMD
Frequency:
311.04 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 590NB311M040DGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 590NB311M040DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590NB311M040DGR?
Image 590NB311M040DGR
Part Number 590NB311M040DGR
Type XO (Standard)
Frequency 311.04 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 100mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)