Skyworks Solutions Inc. 590BD262M144DGR
Part No.:
590BD262M144DGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud590BD262M144DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 262.1440MHZ LVDS SMD
Frequency:
262.144 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 590BD262M144DGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 590BD262M144DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590BD262M144DGR?
Image 590BD262M144DGR
Part Number 590BD262M144DGR
Type XO (Standard)
Frequency 262.144 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 100mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)