Skyworks Solutions Inc. 590AD000388DGR
Part No.:
590AD000388DGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud590AD000388DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 388.0000KHZ LVPECL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
388 kHz
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
125mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 590AD000388DGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 590AD000388DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590AD000388DGR?
Image 590AD000388DGR
Part Number 590AD000388DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si590
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 388 kHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 125mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)