Skyworks Solutions Inc. 590AB000274DGR
Part No.:
590AB000274DGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud590AB000274DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 274.0000KHZ LVPECL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
274 kHz
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
125mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 590AB000274DGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 590AB000274DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590AB000274DGR?
Image 590AB000274DGR
Part Number 590AB000274DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si590
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 274 kHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 125mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)