Skyworks Solutions Inc. 565CFA27M0000CCGR
Part No.:
565CFA27M0000CCGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud565CFA27M0000CCGR.pdf
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
27 MHz
Function:
Amplitude Control
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±190ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
145mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 565CFA27M0000CCGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 565CFA27M0000CCGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 565CFA27M0000CCGR?
Image 565CFA27M0000CCGR
Part Number 565CFA27M0000CCGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si565
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type VCXO
Frequency 27 MHz
Function Amplitude Control
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±190ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 145mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)