Skyworks Solutions Inc. 565CBA61M4400ACGR
Part No.:
565CBA61M4400ACGR
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin Cloud565CBA61M4400ACGR.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Ultra™ Si565
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
61.44 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±20ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
145mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.43mm)
Datasheet:
1. How to order 565CBA61M4400ACGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 565CBA61M4400ACGR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 565CBA61M4400ACGR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 565CBA61M4400ACGR
Part Number 565CBA61M4400ACGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si565
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type VCXO
Frequency 61.44 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±20ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 145mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm)