KYOCERA AVX 550Z103PTRN
Part No.:
550Z103PTRN
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud550Z103PTRN.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 10V 0201
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
UBC™ ATC 550Z
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
0%, +100%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:
0.023" L x 0.012" W (0.58mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
Chuangxin Cloud550Z103PTRN.pdf
1. How to order 550Z103PTRN on Chuangxin Cloud?
3. Are the 550Z103PTRN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550Z103PTRN?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 550Z103PTRN.
Image 550Z103PTRN
Part Number 550Z103PTRN
Manufacturer KYOCERA AVX
Series UBC™ ATC 550Z
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance 0%, +100%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.023" L x 0.012" W (0.58mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)