Skyworks Solutions Inc. 550PM122M760DG
Part No.:
550PM122M760DG
Datasheet:
Chuangxin Cloud550PM122M760DG.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED SINGLE
Packaging:
Strip
Frequency:
122.76 MHz
Function:
Amplitude Control
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±12ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 550PM122M760DG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 550PM122M760DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550PM122M760DG?
Image 550PM122M760DGR 550PM122M760DG
Part Number 550PM122M760DGR 550PM122M760DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si550 Si550
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type VCXO VCXO
Frequency 122.76 MHz 122.76 MHz
Function Amplitude Control Amplitude Control
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±12ppm ±12ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 98mA 98mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)