Skyworks Solutions Inc. 545FAA24M5760BBGR
Part No.:
545FAA24M5760BBGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud545FAA24M5760BBGR.pdf
Description:
XTAL OSCILLATOR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
24.576 MHz
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
141mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)
Datasheet:
1. How to order 545FAA24M5760BBGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 545FAA24M5760BBGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 545FAA24M5760BBGR?
Image 545FAA24M5760BBGR
Part Number 545FAA24M5760BBGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si545
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 24.576 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 141mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)