Skyworks Solutions Inc. 540DAA312M500ABG
Part No.:
540DAA312M500ABG
Datasheet:
Chuangxin Cloud540DAA312M500ABG.pdf
Description:
XTAL OSCILLATOR
Packaging:
Strip
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
312.5 MHz
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.43mm)
Datasheet:
1. How to order 540DAA312M500ABG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540DAA312M500ABG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540DAA312M500ABG?
Image 540DAA312M500ABGR 540DAA312M500ABG
Part Number 540DAA312M500ABGR 540DAA312M500ABG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540 Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 312.5 MHz 312.5 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CML CML
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 111mA 111mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm) 0.056" (1.43mm)