Skyworks Solutions Inc. 540DAA156M250CCGR
Part No.:
540DAA156M250CCGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud540DAA156M250CCGR.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
156.25 MHz
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 540DAA156M250CCGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540DAA156M250CCGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540DAA156M250CCGR?
Image 540DAA156M250CCGR
Part Number 540DAA156M250CCGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 156.25 MHz
Function Enable/Disable
Output CML
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 111mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)