Skyworks Solutions Inc. 540BCA52M0000ACG
Part No.:
540BCA52M0000ACG
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BCA52M0000ACG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 52.0000MHZ LVDS SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
52 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.43mm)
Datasheet:
1. How to order 540BCA52M0000ACG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BCA52M0000ACG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BCA52M0000ACG?
Image 540BCA52M0000ACGR 540BCA52M0000ACG
Part Number 540BCA52M0000ACGR 540BCA52M0000ACG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540 Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 52 MHz 52 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 111mA 111mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm) 0.056" (1.43mm)