Skyworks Solutions Inc. 540BCA148M351CCGR
Part No.:
540BCA148M351CCGR
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BCA148M351CCGR.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Ultra™ Si540
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
148.351 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 540BCA148M351CCGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BCA148M351CCGR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BCA148M351CCGR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 540BCA148M351CCGR
Part Number 540BCA148M351CCGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 148.351 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 111mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)