Skyworks Solutions Inc. 540BBA133M333CCGR
Part No.:
540BBA133M333CCGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BBA133M333CCGR.pdf
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
133.333 MHz
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 540BBA133M333CCGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BBA133M333CCGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BBA133M333CCGR?
Image 540BBA133M333CCGR
Part Number 540BBA133M333CCGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 133.333 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±10ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 111mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)