Skyworks Solutions Inc. 540BBA128M000BCGR
Part No.:
540BBA128M000BCGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BBA128M000BCGR.pdf
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
128 MHz
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)
Datasheet:
1. How to order 540BBA128M000BCGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BBA128M000BCGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BBA128M000BCGR?
Image 540BBA128M000BCGR
Part Number 540BBA128M000BCGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 128 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±10ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 111mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)