Skyworks Solutions Inc. 540BAB240M000BAG
Part No.:
540BAB240M000BAG
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BAB240M000BAG.pdf
Description:
XTAL OSCILLATOR SMD
Packaging:
Strip
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
240 MHz
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)
Datasheet:
1. How to order 540BAB240M000BAG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BAB240M000BAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BAB240M000BAG?
Image 540BAB240M000BAGR 540BAB240M000BAG
Part Number 540BAB240M000BAGR 540BAB240M000BAG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540 Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 240 MHz 240 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 111mA 111mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm) 0.052" (1.33mm)