Skyworks Solutions Inc. 540BAA333M330ACGR
Part No.:
540BAA333M330ACGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BAA333M330ACGR.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
333.33 MHz
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.43mm)
Datasheet:
1. How to order 540BAA333M330ACGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BAA333M330ACGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BAA333M330ACGR?
Image 540BAA333M330ACGR
Part Number 540BAA333M330ACGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 333.33 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 111mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm)